RTU TMF AERTI atklās jaunu lidmašīnu tehniskās apkopes mācību laboratoriju.

Otrdien, 13. novembrī, plkst. 14:00, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF) Aeronautikas institūts (AERTI) laboratoriju korpusā (Lomonosova ielā 1, 19. korpusā) svinīgi atklās jaunu lidmašīnu tehniskās apkopes mācību laboratoriju. Centrālo vietu laboratorijā ieņems nesen dāvinājumā saņemtā Francijā ražotā virzuļdzinēja lidmašīna „Socata – 883 RALLYE”.

Ne tikai iekārtas, bet arī jauno lidmašīnu varēs aplūkot laboratorijas atklāšanas pasākumā, kurā laipni gaidīts būs ikviens interesents.

Šī laboratorija būs nozīmīgs papildinājums AERTI tehniskās bāzes nodrošinājumam. Tā palīdzēs attīstīt AERTI studentu praktisko apmācību saskaņā ar Eiropas Aviācijas drošības aģentūras (European Aviation Saftey Agency (EASA)) prasībām un nodrošināt viņiem iespēju apgūt teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, lai iegūtu Latvijas Civilās aviācijas aģentūras (CAA) tehniskās apkopes sertifikātu.

Studentu apmācība notiks mācību programmas „Lidmašīnas tehniskā apkope” (apakšprogrammas „Virzuļdzinēju nehermetizētas lidmašīnas ar 2 000 kg un mazāk maksimālo pacelšanās masu”) ietvaros. Studiju programmas saturs atbilst speciāliem moduļiem, ko reglamentē Eiropas Komisijas (EK) Regula Nr. 2042/2003 (2003.gada 20. novembris).

Mācību laboratorija ir nodrošināta ar visām nepieciešamajām iekārtām, materiāliem un instrumentiem. Centrālo vietu laboratorijā ieņems Francijā ražota virzuļdzinēja lidmašīna „Socata – 883 RALLYE”. Lidmašīnā var satilpt ne tikai 2 apkalpes locekļi, bet arī 2 pasažieri. Dzinēja jauda ir 94 kW jeb 125 zirgspēki, tās maksimālais ātrums – 250 km/h. Lidmašīnas pašmasa ir 497 kg, bet maksimālais pacelšanas svars - 1050 kg.

Dāvanas autors ir Juris Ignatovičs – īsts profesionālis un aviācijas entuziasts, absolvējis Rīgas Aviācijas universitātes Mehānikas fakultāti, kas nu jau vairāk kā 13 gadus ir RTU TMF sastāvā, bet kopš 2012. gada 26. marta RTU Senāta Lēmuma stāšanās spēkā, apvienojoties diviem institūtiem, nodēvēta par RTU TMF Aeronautikas institūtu.

Šobrīd J.Ignatovičs veiksmīgi vada pilotu skolu „ERIVA” un pats ir augstas profesionalitātes pilots.