Aeronautikas institūta vēsture

Saskaņā ar RTU Senāta Lēmumu no 2012. gada 26. marta tika apvienoti Aviācijas institūts (AI) un Transportmašīnu tehnoloģiju institūts (TTI), Transporta un mašīnzinību fakultātes sastāvā izveidojot jaunu struktūrvienību – Aeronautikas institūtu (AERTI).

Aviācijas institūtu un Transportmašīnu tehnoloģiju institūtu RTU sastāvā izveidoja 1999. gada novembrī. 2000. gada aprīlī AI un TTI iekļāva Transporta un Mašīnzinību fakultātes (TMF) sastāvā. Institūti tika izveidoti sakarā ar  Latvijas Republikas Ministru kabineta lēmumu (1999) par Rīgas Aviācijas universitātes (RAU) reorganizāciju un tehnisko specialitāšu mācību programmu iekļaušanu Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un Mašīnzinību fakultātes programmās.

Drīz pēc AI izveidošanas tas tika iekļauts Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijas (ICAO) mācību iestāžu reģistrā.

Savukārt  RAU tika dibināta 1992. gadā balstoties uz Rīgas Civilās aviācijas inženieru institūtu, kas darbojās no 1919. gada.  Pastāvēšanas laikā augstskolu absolvēja tūkstošiem studentu, t.sk. arī studenti no vairāk nekā no 93 valstīm (Indija, Pakistāna, Libāna, Ēģipte, Kenija, Ekvadora, Meksika, Portugāle, Grieķija, Ungārija, Polija, u.c.). Daudzi no viņiem ir kļuvuši par aviokompāniju, aviācijas uzņēmumu, gaisa transporta  iestāžu vadītājiem daudzās pasaules valstīs. Daži kļuva par slaveniem lidotājiem un kosmonautiem. Augstā studiju kvalitāte ļāva vairākiem absolventiem sekmīgi strādāt pasaules vadošo lielvalstu aviācijas būves rūpniecībā, aviācijas pētniecības organizācijās un kosmosa centros.